Prova på

Du som ska välja till gymnasiet är varmt välkommen till oss för att prova på. Här hittar du kontaktuppgifter för våra olika inriktningar!

Kontakter för Prova på

Djurvård

Katarina.Karlberg@regionhalland.se

Lantbruk

Christer.Holm@regionhalland.se

Naturturism

Ny inriktning som startar hösten 2022. Kontakta Maria.Johnsson-Thoren@regionhalland.se för mer information. Läs mer på sidan om Naturturism.

Skogbruk

Jonas.L.Andersson@regionhalland.se

Trädgård

Martina.Vernersson@regionhalland.se

Spåret

Marie.B.Larsson@regionhalland.se

Camilla.Haspe@regionhalland.se

Yrkesintroduktion

Maria.Hoglund@regionhalland.se

Studie- och yrkesvägledning

Vill du veta mer om hur det funkar att studera på gymnasiet och på Naturbruksprogrammet? Kontakta vår studie- och yrkesvägledare Jenny via mejl Jenny.M.Norrman@regionhalland.se för att få svar på dina frågor eller boka ett digitalt möte.